Kép címe: Conferencia Episcopal Española - Mons.Sánchez Monge Szerző: Conferencia Episcopal Español Licensz: CC BY-SA 2.0 Forrás:Flickr.com
Nem gyakran fordul elő, hogy egy szolgáló püspök bírálja a „fenntartható fejlődést” és annak céljait, ahogyan azt az Egyesült Nemzetek Szervezete 2015-ben a hírhedt Fenntartható Fejlődési Céljaiban (SDG) kodifikálta.
Manuel Sánchez Monge, a spanyolországi Santander püspöke azonban éppen ezt tette (A teljes cikk lentebb lefordítva.)
Ki ne szeretné a szegénység csökkentését, vagy a vízhez jutást mindenki számára – tette fel a kérdést a püspök. Az ENSZ menetrendje a fenntartható fejlődési célok nyilvánvaló erényén alapul, de ezeket „kétértelműen” mutatják be – mondta.
„Az Agenda 2030 program mögött a civilizáció megváltoztatására tett kísérlet áll, egy új világrend bevezetése, amely megváltoztatja az egyének hitét. Ez egy olyan globalista rendszer – amelynek semmi köze a globalizációhoz –, amelynek célja egy meg nem választott és antidemokratikus világkormány létrehozása” – írta.
A „család és a vallás” problémásnak tekintendő, csakúgy, mint a „házastársak felelőssége vagy a házasságon belüli nagylelkűség”, valamint a szülők gyermekeinek elsődleges nevelői jogai.
Legyen szó az abortuszról, a fogamzásgátlásról vagy a „nemek közötti egyenlőségről”, szekularizmus vagy az etatizmus előmozdításáról, „az állam határozza meg az életformát, és ezáltal olyan relativizmust generál, amely a toleranciát mindennél nagyobb erkölcsi értékké teszi” az ENSZ-terv szerint . , mondta Sánchez Monge.
A püspök hozzátette: az ENSZ Agenda 2030 programját semmilyen okból nem lehet elfogadni.
A püspök következtetése azonban tele van reménységgel. Ez a remény testesül meg azokban a családokban, amelyek hátat fordítanak az élet megtagadásának, az SDG-k által hirdetett keresztény igazságok megtagadásának.
A teljes püspöki nyilatkozat
A 2030-as menetrend és az új világrend
Higinio Marín filozófus, a CEU Cardenal Herrera Egyetem filozófiai antropológia professzora rávilágított a globalista elitek által hirdetett menetrend valódi természetére, amely határozottan etatista és relativisztikus jellegű.
A Fenntartható Fejlődési Célok (a „fenntartható” ma már mindenre használt varázsszó) többnyire dicséretesek és mindenki számára elfogadhatóak: a természet védelme, a szegénység és az éhezés felszámolása a világban, víz mindenki számára legyen elérhető stb.
Mindegyik olyan nyelvezeten van megfogalmazva, amely kellően kétértelmű ahhoz, hogy a legkülönfélébb értelmezések számára alkalmas legyen. Az Agenda 2030 mögött azonban a civilizáció megváltoztatására tett kísérlet rejlik, egy új világrend, amely megváltoztatja az egyének hitét. Ez egy olyan globalista rendszer – amelynek semmi köze a globalizációhoz –, amelynek célja egy meg nem választott és antidemokratikus világkormány létrehozása.
A dokumentum általánosságokat tartalmaz, amelyek elhitetik az emberekkel, hogy ha minden hatalmat az Egyesült Nemzetek Szervezete és az Agenda 2030 kap, minden rendben lesz. De nem lesz, a 2030-as menetrend egy csapda.
A családot olyan környezetnek tekinti, amely elősegíti a diszkriminációt és az egyenlőtlenséget. A menetrendben a család és a vallás a konfliktus elemeiként szerepel.
A vallás és a család probléma, nem megoldás. Például a gyermekvállalás, a házastársi felelősség vagy a nagylelkűség a házasságban nem része ennek az új tervezetnek. Azt sem fogadják el [az SDG-k támogatói], hogy az oktatás a szülőké.
Aztán vannak olyan kérdések, amelyek a katolikus doktrína szemszögéből egyértelműen elfogadhatatlanok.
Vegyünk példát a szexuális és reproduktív egészségről. Az abortuszt és a fogamzásgátlók tömeges használatát ösztönzik. Van még egy nagyon komoly szempont: az úgynevezett nemek közötti egyenlőség. Az Agenda 2030 a gender ideológia és a kortárs szekularista és etatista politikai korrektség terminológiáját használja.
A szándék egy új világrend kialakítása, amely sok intézményt kizár, különösen a keresztény alapokon állókat. Az állam határozza meg az életformát, s így olyan relativizmust generál, amely a toleranciát teszi par excellence erkölcsi értékké..
A gonosszal szemben is toleránsnak kell lennünk?
Ők [az SDG-k] szabadsággyilkosok és relativizmust generálnak. Azt feltételezik, hogy mindent lehet és kell választani; még a nem az emberek nemét is.