Kép címe:"Nigel Farage" Szerző: Michael Vadon Licensz: CC BY-SA 2.0 .
Nigel Farage arra figyelmeztetett, hogy az Egészségügyi Világszervezet a WHO hataloméhes bürokratái „Nagy-Britanniát is kényszeríteni akarják majd kötelező bezárások és oltások elfogadására.”
Arra szólítja fel a képviselőket, hogy utasítsák el a „rémisztő” WHO-szerződést, amely lehetővé teheti a WHO számára, hogy jelentős politikai döntéseket kényszerítsenek mind a 194 tagállamra bármely jövőbeli világjárvány esetében.
A Brexit- párt egykori vezetője szerint az Egyesült Királyságnak fel kell készülnie arra, hogy elhagyja a „bukott, drága, meg nem választott, elszámoltathatatlan” WHO-t, ezzel is megvédve, az országuk szuverenitását.
Farage úr a WHO-t „nagyon veszélyes szervezetként” jellemezve a következőket mondta:
„A WHO lehet jó erő a világban, de csak akkor, ha visszatér nemes elveihez és alapvető céljaihoz.
„Szerepe az információk megosztása és az útmutatás nyújtása, nem pedig a politikák diktálása.
„Meg kell reformálni, hogy tiszteletben tartsa a nemzeti szuverenitást, felhagyjon az emberek életébe való beavatkozással, és hogy feladja az őszintén szólva is félelmetes világjárvány-szerződést.
„A WHO többé nem hagyhatja figyelmen kívül az emberek növekvő elégedetlenségét szerte a világon.
Vagy reformokat hajt végre, vagy az országoknak ki kell lépni a szervezetből.
Hozzátette: „Megdöbbentő, hogy Genfben valakik, akikre nem szavaztunk, akár bezárásokra is kényszeríthet minket”.
A világjárványról szóló egyezmény jelenlegi tervezete jelentősen felhígult a korábbi verziókhoz képest.
Például megkövetelné, hogy az Egyesült Királyság átadja oltóanyagainak és gyógyszereinek egyötödét egy jövőbeli világjárvány során „kihívásokkal szembesülő országoknak” történő újraelosztásra, de az új változat szerint nem adna lehetőséget a WHO-nak arra, hogy kötelező oltásokat írjon elő, vagy bezárásokat rendelhessen el.
Farage úr és más kritikusok azonban attól tartanak, hogy ezeket a változtatásokat, egy későbbi időpontban zárt ajtók mögött visszaállíthatják.
Ha a szerződést a jövő héten aláírják, bármikor, a a szerződő felek éves konferenciáján (COP) lehetséges módosítani – mondta Farage úr, és „további jogosítványokat és pénzt adhatnak a WHO-nak globális közegészségügyi birodalmuk felépítéséhez”.
"A WHO pontosan így működött a múltban, is és pontosan ezért nem bízom azokban az emberekben, akik ma irányítják".
Farage úr egyesítette erőit az Action on World Health (AWH) nevű új nemzetközi csoporttal, amely meg akarja reformálni a WHO-t.
Küldetése, hogy „visszavegye az irányítást” az egészségügyi politika felett, és számon kérje a WHO-t hibáiért, hogy a jövőbeni járványokat gyorsabban és hatékonyabban meg lehessen előzni.
A kormány eddig is ragaszkodott ahhoz, hogy ne adja át a WHO-nak a hatalmat. Farage úr azonban azt akarja, hogy a parlament vitassa meg a kérdést, és fenntartsa magának a jogot arra, hogy szükség esetén „kiléphessen a WHO-ból.
Az Egyesült Államok republikánus szenátorai is tiltakoznak és felszólították Joe Biden elnököt, hogy ne írja alá a WHO járványügyi egyezményét.
Álláspontjuk szerint „elfogadhatatlan” lenne, hogy „kiterjesszék a WHO hatáskörét a tagállamok felett” a járvány idején, hozzátéve, hogy a WHO „maradandó károkat okozott országunknak” a járvány alatti kudarcok során.