Kép címe: "Malta: Mdina, Catacombs" Szerző Ben124. Licensz CC BY 2.0 .
Lovell atya a Koalíció a Törölt Papokért társalapítója úgy véli, csak idő kérdése, hogy az egyház hűséges része mikor válik egy „földalatti„ egyházi közösséggé a társadalmi, politikai zsarnokság, valamint a modernista eretnekség fokozódó súlyossága miatt.
„Úgy tűnik, Amerika 30-40 évvel le volt maradva Európától” . „Azt látjuk, hogy az amerikai egyházat is lassan, de biztosan utoléri a modernizmus problémája, amellyel Európa már a 19. század óta küzd.”
Lovell atya, aki jártas az egyháztörténelemben, kijelentette, hogy Szent X. Piusz pápa modernizmussal kapcsolatos félelmei most valósulnak meg a 21. században.
Lovell atya a Koalíció a Törölt Papokért társalapítója úgy véli, csak idő kérdése, hogy az egyház hűséges része mikor válik egy „földalatti„ egyházi közösséggé a társadalmi, politikai zsarnokság, valamint a modernista eretnekség fokozódó súlyossága miatt.
Úgy véli, hogy az egyház modernista válsága még a 4-7. századi ariánus eretnekségnél is rosszabb – olyannyira, hogy azoknak, akik meg akarják őrizni a hagyományok teljességét, nem lesz más választásuk, mint egy „föld alatti” közösséggé válni.
A német püspökök nemcsak a súlyos bűn (nevezetesen az azonos neműek közötti „kapcsolatok”) megáldását hagyták jóvá , hanem egy Ferenc pápa által bátorított maja mise szertartása is látható, amely ősi pogány szimbolikát és laikus „vezetőket” mutat be.
Lovell atya szerint ez az új rítus „megpróbálja megszilárdítani a Pachamamát (bálványt) és annak imádatát”.
Nem szabad megfeledkezni az orvosi zsarnokság megjelenéséről, az LMBT-ideológia kibontakozó totalitarizmusáról sem.
„Úgy gondolom, hogy a COVID-lezárások egyszerűen egy próba volt , valami nagyobb esemény előtt” – tette hozzá.
„Tehát amit látni fogunk a mi életünkben, az egy földalatti egyház, lesz, amely megőrizze a valódi katolicizmust.
És a modern egyházból eltávolított papok, fogják a szentségeket kiszolgáltatni…
Azt hiszem, ez el fog jutni egy olyan pontra, ahol ezek a papok az életüket fogják kockáztatni annak érdekében, hogy kiszolgáltassák a szentségeket.”
Az Egyház legnagyszerűbb szentjei nehézségek idején emelkedtek fel, legyen szó az ariánus eretnekségről, a protestáns reformációról vagy a 20. századi üldöztetésekről.
Lovell atya arra buzdított bennünket, hogy emlékezzünk arra, hogy minden hívő valamilyen mártíromságra van hivatva, legyen az bármilyen nagy vagy kicsi.
„A keresztségben hivatásunkban – minden egyes férfi, nő és gyermek, pap vagy világi ember – a mártíromság egy fajtájára kap elhívást.
És milyen mártíromság lesz ez?”
„A mártíromság az mártíromság – ha így nézed, piros, fehér, nem számít –, ha képes vagy teljesen átadni magad Urunknak, akkor képes leszel besétálni a Colosseumba, és szembenézni az oroszlánokkal.
„Azt hiszem, hogy életünk során újra látni fogjuk, ahogy az Egyház a mártírok vérén újraépül.