Kép címe":Pope Francis overlooking the square" Szerző : Ross Dunn Licensz: CC BY-SA 2.0 .
Ferenc dicsérő üzenetet küldött a Világgazdasági Fórumnak és alapítójának, Klaus Schwabnak, és azt írta, hogy a csoport éves találkozója „fontos lehetőség” az innovatív megoldások feltárására irányuló szélesebb körű kísérletben valamint hatékony módszerek egy jobb világ felépítésére. (Új világrend)”
„Remélem tehát, hogy az idei Fórum résztvevői tudatában lesznek mindannyiunk erkölcsi felelősségének a szegénység elleni küzdelemben, minden testvérünk integráns fejlődésének elérésének érdekében, valamint a szegénység elleni küzdelemben és a békés együttélés a népek között” – írta Ferenc.
Szavai a Világgazdasági Fórum éves találkozójára küldött üzenet részeként hangzottak el, amelyet Klaus Schwabnak, a WEF alapítójának és kulcsfontosságú globalistának címeztek.
Ferenc üzenetében nem említette Krisztust, a katolicizmust vagy a katolikus egyház szerepét, hanem inkább a Világgazdasági Fórum (WEF) szerepét emelte ki a globális jövőben.
Beszélt a háború szenvedéseiről, valamint arról, hogy foglalkozni kell azokkal az igazságtalanságokkal, amelyek a konfliktusok kiváltó okai.
Az ilyen igazságtalanságok között Ferenc megnevezte az „éhezést”, a „természeti erőforrások kizsákmányolását”, valamint az „alacsony bérért dolgozni kényszerült” emberek „kizsákmányolását”.
Emellett megemlítette a jelenlegi „globalizációs folyamat” „alapvetően morális” aspektusát, amely jelenleg is zajlik, és amelynek célja „a nemzetközi közösség jövőjének alakítása”.
Ferenc kijelentette:
A globalizációs folyamatnak, amely mára egyértelműen megmutatta a világ nemzeteinek és népeinek egymásrautaltságát, alapvetően erkölcsi dimenziója van, aminek éreztetnie kell magát azokban a gazdasági, kulturális, politikai és vallási vitákban, amelyek célja a világ jövőjének alakítása (Új világrend).
Ferenc nem hirdette sem a hitet sem a vallást a társadalom jelenlegi válságára adott válaszként, ellenben felszólította a nemzeteket és a vállalkozásokat, hogy támogassák „a globalizáció előrelátó és etikailag megalapozott modelljeit”.
Ez a munka a „ hatalmat” az „emberi családunk közjavának” szolgálatába állítaná, előnyben részesítve a szegényeket, a rászorulókat és a legkiszolgáltatottabb helyzetben lévőket – mondta.
A vállalkozásokat „magas etikai normák” betartására sürgette Ferenc egyben felhívást is megfogalmazott a nemzetek számára, hogy játsszanak új szerepet a nemzetközi politikai fejlődésben: „Ugyanakkor nyilvánvalóan szükség van olyan nemzetközi politikai cselekvésre, amely összehangolt intézkedések elfogadásával , hatékonyan tudja elérni a globális béke és a hiteles fejlődés céljait.”
JUST IN: #PopeFrancis sends message to World Economic Forum's Klaus Schwab, praising the annual @wef Davos meeting currently taking place, & noting the "fundamentally moral dimension" involved in the "process of globalization." https://t.co/H5rY6O0GPC pic.twitter.com/UKdMdTWATV
— Michael Haynes 🇻🇦 (@MLJHaynes) January 17, 2024