Kép címe:Föld Szerző: Gerd Altmann Forrás: Pixabay. Licensz: Pixabay
A meg nem választott globalisták úgy akarják átírni az ENSZ Alapokmányát, hogy az „alkalmas legyen egy világ parlament létrehozására” valamint a világ parlamentet felruházná kötelező törvényhozási és végrehajtási jogkörökkel, amelyek teljesen megszüntetnék az országok szuverenitását
A Római Klub és az Emberi Jövő Tanácsa Kerekasztal együttesen felvázolt egy egységes világkormány felé vezető utat.
Terveik között szerepel a népesség önkéntes 75 százalékra való lecsökkentése, egy globális igazságügyi bizottság létrehozására, valamint egy új globális pénznem létrehozása is.
2024. augusztus 1-jén a Római Klub és az Emberi Jövő Tanácsa jelentést tett közzé a júliusban közösen rendezett kerekasztal-beszélgetésről.
A ” Kerekasztal az emberi jövőről című jelentésükben ezt írják: A világ felhívása az emberiséget most behálózó többszörös válsággal kapcsolatban az éghajlatváltozás” a túlnépesedés, új világjárványok, félretájékoztatás, nukleáris fegyverek elterjedése és egyéb vélt fenyegetések miatt „ minden emberi élet kioltható .
A Globális Kormányzási Fórum ügyvezető igazgatója, Augusto Lopez-Claros egyik megoldása az ENSZ demokratikus legitimitásának megerősítése volt az ENSZ Alapokmányának újraírásával, hogy a meg nem választott globalista testület több hatalmat, tekintélyt és joghatóságot biztosítson a szuverén nemzetek felett.
„Létre kell hozni egy Földrendszeri Tanácsot, amely lehetővé teszi az ENSZ-rendszer számára, hogy kötelező érvényű jogszabályokat fogadjon el bolygónk környezeti rendszerének és az általa biztosított közös javak védelmére, a szükséges végrehajtási mechanizmusokkal együtt”
„ egy potenciálisan katasztrofális jövő felé halad a világ a gyorsuló éghajlatváltozás, a nukleáris rend folyamatos felbomlasztása, az erősödő és pusztító nacionalizmusok , valamint olyan gazdasági paradigmák, amelyek többé nem biztosít jólétet mindenkinek, társadalmi megosztottságot hoznak létre, és aláássák a demokrácia alapjait.”
a jelenlegi „ nemzetközi együttműködési rendszer már nem alkalmas a célok elérésére; nehezen tud megbirkózni a számos megoldatlan válsággal, amellyel szembesülünk, gyakran azért, mert hiányzik a megfelelő joghatóság .”
Ezért a Globális Kormányzási Fórum az ENSZ Alapokmányának reformjait javasolja, például „ államok és népek feletti ENSZ-ének létrehozását a Parlamenti Közgyűlés létrehozásával ”, valamint egy „ Földrendszeri Tanácsot ”, amelynek felhatalmazása lenne „ kötelezően elfogadni ”. jogszabályokat , valamint a „ szükséges végrehajtási intézkedéseket ”.
„ Államok és népek ENSZ-jéhez kell fordulni a Parlamenti Közgyűlés létrehozásával, amely kiegészíti a Közgyűlést és erősíti az ENSZ demokratikus legitimitását”„A globális gazdasági rendszer össze fog omlani, és az elszegényedés emberek milliárdjait sújtja. A forradalmak ma már elkerülhetetlenek”
„ Az egyik kiindulópont és egy projekt, amelyben az elmúlt két évben részt vettünk, az, hogy részletes elképzelést nyújtsunk be arról, hogyan nézne ki egy új ENSZ Alapokmány, amely tükrözi a 21. század igényeit ” – mondta Lopez-Claros.
Ez a dokumentum 2024 szeptemberében fog megjeleni. Az összetevők között szerepel:
-
Az 1945-ös alapokmányba ágyazott államok ENSZ-koncepciójára építve az államok és népek ENSZ-jére kell áttérni a Parlamenti Közgyűlés létrehozásával, a Közgyűlés kiegészítéseként, valamint az ENSZ demokratikus legitimitásának megerősítése érdekében.
-
Létre kell hozni egy Földrendszeri Tanácsot, amely képessé teszi az ENSZ-rendszert arra, hogy kötelező érvényű jogszabályokat fogadjon el bolygónk környezeti rendszerének és az általa biztosított közös javak védelmére, a szükséges végrehajtási mechanizmusokkal együtt.
-
Az ENSZ felhatalmazása a leszerelés érdemi előmozdítására globálisan, és elősegítse a nukleáris leszerelés és az egyéb fegyverrendszerek elterjedésének visszaszorításának folyamatos előrehaladását elősegítő környezet megteremtését.
-
Az ENSZ új finanszírozási rendszerét, egy globális valutát létrehozni, amely megbízható, depolitizált, független bevételi forrást biztosít, nem olyat, mint amilyen az Európai Unióban már több évtizede működik.
-
Megreformálni a Biztonsági Tanácsot, hogy reprezentatívabb legyen, és megszüntetni a vétójogot
-
Ki kell dolgozni egy tervet az emberi populáció önkéntes csökkentésére